flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інформація щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференцзв’язку

З метою належної організації роботи в частині проведення судових засідань в режимі відеоконференцій у Київському окружному адміністративному суді виділено зал судового засідання (зал № 1022), призначений для здійснення дистанційного судового провадження на виконання доручень судів України.

Крім того, слід зазначити, що в Київському окружному адміністративному суді використовується web-програма «Бронювання систем відеоконференцзв’язку». Зазначена програма призначена для резервування залів судових засідань у судах для організації проведення судового засідання в режимі відеоконференції. При вирішенні питання щодо дати і часу судового засідання, яке планується проводити в режимі відеоконференції з Київським окружним адміністративним судом, необхідно попередньо зарезервувати зал судового засідання № 1022 скориставшись web-програмою «Бронювання систем відеоконференцзв’язку».

Сторони, інші учасники судового процесу, які не мають можливості з’явитись у судове засідання у зв’язку з перебуванням в іншому населеному пункті, можуть подати клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з усіма правами та обов’язками, передбаченими відповідним процесуальним законодавством.

Відповідно до статті 195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов’язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п’ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов’язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п’ять днів до відповідного судового засідання.

Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи.