flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

протоколом загальних зборів

Суддів Київського окружного

Адміністративного суду

від « 24 » липня 2013 р.№

 

 

 

 

Правила поведінки громадян

у Київському окружному адміністративному суді

 1. Загальні положення

1.1      Ці Правила визначають поведінку громадян в приміщенні Київського окружного адміністративного суду( далі - суд).

1.2      Правила розроблені згідно з нормами чинного законодавства, регламентуючими відправлення правосуддя судами України, а також іншими нормативно - правовими актами з метою:

·        забезпечення умов для реалізації конституційного права громадян на судовій захист;

·        забезпечення безпеки громадян при відвідуванні ними Київського окружного адміністративного суду, а також суддів та працівників апарату суду;

·        дотримання встановленого порядку в будівлі та службових приміщеннях суду.

 

 

 2. Визначення термінів

 

 

 

У цьому Положенні терміни вживаються в такому значенні:

 

·         Під будинком (або приміщенням) суду розуміється окремо розташована будівля або частина будівлі, в якому знаходяться зали для проведення судових засідань, службові кабінети для суддів та працівників апарату суду, а також інші приміщення, які необхідні для забезпечення діяльності суду (службові приміщення).

·         Під залом судового засідання розуміється приміщення, призначене для проведення судового засідання.

·         Відвідувачем суду визнається будь яка фізична особа, яка тимчасово знаходиться в будівлі (приміщенні) суду, як учасник судового процесу, а також у зв'язку з виконанням службових обов'язків, для якої суд не є постійним місцем роботи.

 

 

 3. Заходи безпеки в суді

 

3.1 З метою попередження та запобігання адміністративних правопорушень, забезпечення власної безпеки суддів, працівників апарату суду і відвідувачів:

- заборонено внесення громадянами у приміщення суду будь - яких колючих, ріжучих чи рублячих предметів, або інструментів (ножів, сокир, кіс, сап, швайок, ножиць, молотків, в'язальних спиць,тощо), холодної та вогнепальної зброї, будь - яких видів газової зброї (пістолетів, газових балоні тощо), зброї під гумову кулю, дитячої іграшкової зброї, вибухових засобів та речовин, спиртних напоїв, наркотичних засобів, консервів у металічній та скляній тарі, будь - яких рідин окрім води та безалкогольних напоїв.

- заборонено проходження до приміщення суду з собаками, котами та іншими домашніми чи хижими тваринами та птицею.

- заборонено проходження до приміщення суду громадян з будь - якими візками, велосипедами та сумками, валізами чи іншими предметами розміром більш як: 40см х 15см х 25 см ( крім портфелів, папок та дамських сумок).

·         Фото та відео зйомка під час судових засідань може бути дозволена ухвалою суду, щодо розгляду конкретної справи. Фотографування та відео - зйомка приміщень суду поза судовими засіданнями можливі з дозволу голови суду, у цих випадках проходження до приміщення суду з відео- та фото- апаратурою можливе з дозволу голови суду.

 

·         Проходження громадян у приміщення суду здійснюється при умовах дотримання наступних вимог:

- після перевірки з використанням технічних засобів, визначаючих наявність у відвідувачів предметів і речовин, заборонених к пропуску в приміщення суду;

- при наявності у відвідувачів документа, засвідчуваного його особу;

- з дозволу голови суду, заступників голови суду, судді, керівника апарату суду або працівників апарату суду.

 

 

 

 

4.Порядок проходження громадян до приміщення суду

 

·         Вхід у приміщення суду здійснюється наступним чином: понеділок, вівторок, середа, четвер з 9.00 до 18.00 години; п'ятниця - з 8.00 до 15.45 години, окрім обідньої перерви в понеділок, вівторок, середа, четвер з 13.00 до 13.45 години, п’ятниця – з 12.00.до 12.45 години по виклику у судові засідання у якості позивачів, відповідачів, третіх осіб, представників осіб, які приймають участь у справі, спеціалістів, експертів, перекладачів - на час розгляду справи; виявлення бажання бути присутніми у залах судового засідань під час слухання адміністративних справ у відкритих судових засіданнях - на час розгляду справи.

 

·         Звернення на особистий прийом з питань організаційного забезпечення судочинства до голови суду: перший понеділок місяця з 9.00 до 13.00 години; до заступників голови суду: перша та третя середа місяця з 14.00 до 19.00 години та друга та четверта п’ятниця місяця з 8.00 до 13.00 години; до керівника апарату суду: перший та третій четвер місяця з 9.00 до 13.00 години; другий та четвертий четвер місяця з 14.00 до 19.00 години.

 

·         До приміщення суду вільно допускаються працівники прокуратури, судді та працівники суду, народні засідателі, судді у відставці, адвокати, співробітники Служби безпеки України, МВС України, посадові особи органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, за умови пред'явлення службових посвідчень, народні депутати України, а також інші працівники підприємств, установ та організацій у службових питаннях.

 

·         Отримання копій процесуальних документів, здачі заяв, скарг, клопотань, звернень, повідомлень, листів та будь - яких інших документів здійснюється через канцелярію суду. Ознайомлення з матеріалами справи здійснюється в канцелярії суду.

Даний перелік підстав пропуску громадян до приміщення суду є  вичерпним.

 

 

 

 

5. Підстави відмови громадянам у проходженні до приміщення суду

 

·         Відвідування приміщення суду громадянами для поза процесуального спілкування з суддями та працівниками апарату суду з метою з'ясування позицій та перспектив розгляду конкретних справ, здійснення впливу на суддів та працівників апарату суду, отримання консультацій та порад у суддів та працівників апарату суду з питань здійснення правосуддя, чи правових питань-є недопустимим.

·         відвідування приміщення суду громадянами з ознаками алкогольного чи наркотичного сп'яніння, неповнолітніх у віці до 16 років для участі у судовому засіданні у якості учасників судового процесу чи свідка. Неповнолітні діти віком до 16 років можуть знаходитись у приміщенні суду тільки у супроводженні близьких родичів, опікунів або педагогів (інших супроводжуючих осіб).

·         відвідування приміщення суду громадянами з ознаками алкогольного чи наркотичного сп’яніння, неповнолітніх у віці до 16 років без супроводу дорослих.

·         відвідування приміщення суду у шортах, майках, топах, спортивному одязі, одязі з прозорих тканин, у не охайному одязі, а також у одязі, який містить на собі нецензурні чи образливі вислови на адресу громадян, або образливі чи зневажливі вислови на адресу суду, встановлених у суді правил та на адресу суддів чи працівників суду. Не допускається проходження до суду у цирковому, театральному чи маскарадному одязі, з розмальованими обличчями.

·         внесення громадянами у приміщення суду будь-яких колючих, ріжучих чи рублячих предметів, або інструментів (ножів, сокир, кіс, сап, швайок, ножиць, молотків, в’язальних спиць, тощо), холодної та вогнепальної зброї, будь-яких видів газової зброї (пістолетів, газових балонів, тощо), зброї під гумову кулю, дитячої іграшкової зброї, вибухових засобів та речовин, спиртних напоїв, предметів харчування, наркотичних засобів, консервів у металічній та скляній тарі, будь-яких рідин окрім води та безалкогольних напоїв.

·         Внесення інструментів робітниками, які виконують поточні ремонти у приміщенні суду, допускається лише у присутності штатного працівника суду.

·         проходження до приміщення суду з собаками, котами, та іншими домашніми чи хижими тваринами, та птицею.

·         проходження до приміщення суду з плакатами чи транспарантами будь-якого змісту.

·         Фото – та – відео зйомка під час судових засідань допускається з дозволу судді - головуючого в судовому засіданні, який розглядає конкретну справу. Фотографування та відеозйомка приміщень суду поза судовими засіданнями можливі з дозволу голови суду або особи, яка виконує обов’язки голови суду . У цих випадках проходження до приміщення суду з відео – та фото апаратурою можливе з дозволу голови або заступників голови суду.

·         проходження до приміщення суду громадян з будь-якими візками, велосипедами, мотоциклами, та сумками, валізами, чи іншими предметами розміром більше як: 40см на 15см на 25см (крім портфелів, папок для паперів, та дамських сумок). 

 

 

 

 

6. Порядок пропуску громадин до приміщення суду

 

6.1 Працівники підрозділу "Грифон" здійснюють пропуск громадян до приміщення суду у відповідності з цими Правилами та "Правилами пропуску осіб до приміщень залів судів та на їх територію транспортних засобів", затверджених наказом ДСА України та МВС України №102/765 від 12 вересня 2005 року з наступними змінами та доповненнями.

 

6.2 Особи, які прибули для участі у судових засіданнях у якості сторін по справі, свідків, потерпілих, представників, третіх осіб допускаються у приміщення залу суду за наявності виклику суду, а у разі відсутності виклику - за розпорядженням судді, помічника судді або секретаря судового засідання чи судового розпорядника.

·         Учасники судового процесу та слухачі допускаються до приміщення суду виключно на час розгляду конкретної справи. Особи, які прибули для участі у розгляді справи, та слухачі супроводжуються до зали судового засідання секретарем судового засідання чи судовим розпорядником. При цьому як учасники судового процесу, так і слухачі попереджаються секретарем судового засідання чи судовим розпорядником про необхідність покинути приміщення суду після закінчення судового засідання.

·       Особи, які виявили бажання бути присутніми у відкритих судових засіданнях, як слухачі, допускаються до приміщення суду за розпорядженням судді.

·         Особи, які прибули на особистий прийом до голови суду, заступників голови суду, керівника апарату суду допускаються у приміщення суду у дні та години особистого прийому.

·         Особи, які прибули до суддів чи працівників апарату суду у приватних питаннях, допускаються до приміщення суду за розпорядженнями голови суду та керівника апарату суду.

·         Співробітники підрозділу "Грифон" у журналі реєструють усіх осіб, які допускаються у приміщення суду, крім суддів, працівників суду, та суддів у відставці суду, вказуючи прізвище, ініціали відвідувача, найменування та реквізити документу, що посвідчує його особу, дату, час, та мету прибуття до приміщення суду. У разі пропуску відвідувача до приміщення суду без документу, що посвідчує його особу, а також у разі пропуску відвідувача, що прибув до судді або працівника суду у приватних справах, у журналі вказується прізвище посадової особи суду, яка дала розпорядження пропустити відвідувача до приміщення суду.

·         За наявності підстав, передбачених п.5 цих Правил, співробітники підрозділу "Грифон" відмовляють відвідувачам у пропуску до приміщення суду.

 

 

 

 

7. Права та обов'язки відвідувачів суду

 

 

 

Відвідувачі суду мають право:

 

 

 

 

8. Відвідувачі суду зобов'язані:

 

·         Дотримуватися встановленого порядку діяльності судів і норми поведінки у громадських містах.

·         Виконувати вимоги суддів, працівників апарату суду з питань дотримання громадського порядку та цих Правил, не допускати порушень громадського порядку.

·         Виконувати законні вимоги суддів, працівників апарату суду.

·         Дотримувати чергу на особистому прийомі до керівництва суду та в канцелярії суду (крім осіб, які мають право першочергового прийому в державних установах).

·         Повідомляти секретарю судового засідання про власну явку до суду згідно виклику в якості учасника судового процесу.

·         До виклику в зал судового засідання знаходитись на місці, вказаному секретарем судового засідання чи судовим розпорядником.

·         Мати охайний зовнішній вигляд. Не допускається присутність у приміщенні суду у шортах, майках, топіках, міні - спідницях, одязі з прозорих тканин, з відкритими частинами тіла, у пляжному вигляді та без взуття.

·         У залах судових засідань під час розгляду справ відвідувачі: учасники процесу та слухачі зобов'язані виконувати вимоги головуючого по справі; слухачі - підтримувати тишу під час ведення судового процесу, виходити та заходити до зали судового засідання, у якому розглядається справа, виключно з дозволу головуючого.

·         Слухачі та учасники судового процесу під час розгляду судової справи відключити мобільні телефони.

·         Дбайливо ставитися до майна суду, не смітити, дотримуватися тиші і порядку в приміщенні суду.

 

 

 

 

9.В приміщенні суду відвідувачам заборонено:

 

 

 

 

  10. Відповідальність відвідувачів суду за порушення вищевказаних Правил:

 

10.1 У випадку порушення відвідувачами встановлених у суді Правил поведінки у приміщенні суду голова суду, судді, працівники апарату суду мають право робити порушникам зауваження, а також вживати заходів до усунення (запобігання) порушень відповідно до наявних повноважень.

10.2 Порушник може бути видалений із зали судового засідання за порушення порядку після того, як суд виніс попередження.

 

·         За наявності в діях відвідувача суду ознак адміністративного правопорушення, винна особа може бути притягнута у встановленому порядку до адміністративної відповідальності за ст. 185-3 Кодексу України за адміністративні правопорушення.

 

·         У випадку порушення порядку у судовому засіданні або не підпорядкування законним розпорядженням головуючого, суд має право скласти протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

·         У випадку навмисного знищення або пошкодження майна та інших матеріальних цінностей суду на винних осіб, у порядку, передбаченому діючим законодавством України, покладається обов'язок відшкодувати заподіяну матеріальну шкоду.

 

 

 

 

11. Прикінцеві положення

 

·         Дані Правила поведінки громадян у суді вводяться у дію з моменту їх затвердження.

 

·         Зміст Правил поведінки громадян у суді доводиться до відома громадян, які відвідують приміщення суду, шляхом розміщення на дошці оголошень суду для загального ознайомлення та на офіційному веб-сайті Київського окружного адміністративного суду в мережі Інтернет.