|
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД |
Суддя Київського окружного адміністративного суду Сас Є.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМЕРЦ АРМОР» до Головного центру капітального будівництва, реконструкції та закупівель Державної прикордонної служби України, третя особа: Товариства з обмеженою відповідальністю «НАУКОВО ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ТЕМП - 3000» про визнання протиправним та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В:
Позивач через представника звернувся до Київського окружного адміністративного суду з вимогами:
- Визнати протиправним та скасувати Головного центру капітального будівництва, реконструкції та закупівель державної прикордонної служби України, щодо визначення ТОВ «НАУКОВО ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ТЕМП-3000» переможцем спрощеної закупівлі номер оголошення в електронній системі закупівель UA-2026-01-29-012330-a, оформлене Протоколом щодо прийняття рішення Уповноваженою особою Головного центру капітального будівництва, реконструкції та закупівель Державної прикордонної служби України №456 від 18.02.2026 року.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.02.2025 о 14:59 год. справу розподілено судді Сасу Є.В.
Спір виник щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності державного замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про оборонні закупівлі», та відповідно до статті 282 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС) належить до компетенції адміністративних судів і підлягає розгляду Київським окружним адміністративним судом.
Частиною третьою статті 282 КАС визначено, що суд вирішує адміністративні справи, визначені цією статтею, у дводенний строк з дня надходження позовної заяви.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС, немає.
Враховуючи предмет позову та положення статей 12, 257, 282 КАС справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Керуючись ст. ст. 171, 243, 248, 268, 269, 282 КАС, суддя,
П О С Т А Н О В И В:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі.
2. Здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін з урахуванням особливостей розгляду даної категорії справ, передбачених статтями 268, 269, 282 Кодексу адміністративного судочинства України.
3. Призначити судове засідання на 20 лютого 2026 року о 14:00 год.
Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26а, 6-й поверх).
4. Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву із належним обґрунтуванням своєї правової позиції щодо заявлених позовних вимог та наданням усіх наявних доказів та матеріалів відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 77 КАС - не пізніше 12:00 год. 20 лютого 2026 року.
Зобов`язати відповідача одночасно направити копії відзиву та письмових доказів учасникам справи. Разом з відзивом подати до суду документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів учасникам справи.
5. Запропонувати третій особі у строк не пізніше 12:00 год. 20 лютого 2026 року подати до суду письмові пояснення, а також докази їх надіслання учасникам справи.
6. Попередити учасників справи, що у разі неподання ними разом з доказами надіслання (надання) іншим учасникам справи копії відзиву/пояснень та доданих до них документів у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішить справу за наявними матеріалами.
7. Повідомити учасників справи про дату, час і місце розгляду справи відповідно до ст. 268 КАС.
Роз`яснити учасникам справи, що неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанцій.
8. Інформацію щодо стану розгляду даної справи сторони можуть отримати в мережі Інтернет за мережевим шляхом: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
9. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.

